Ułatwienia dostępu

Instytut Nauk Technicznych z nową współpracą i… drukarką 3D

Instytut Nauk Technicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu zrealizował działania we współpracy z Gminą Gdów, obejmujące opracowanie koncepcji zagospodarowania bulwarów nad rzeką Rabą oraz prezentację prac studenckich.

Wystawa projektów studentów kierunku architektura trwała w dniach 11.05–2.06.2026 r. Projekty zostały przygotowane pod kierunkiem dr. inż. arch. Kamila Hojarczyka, który przedstawił studentów oraz ich opracowania projektowe.

W trakcie wydarzenia Wójt Gminy Gdowa Zbigniew Wojas wręczył dyplom wyróżnienia Ewelinie Bocheńczak, a także przekazał na rzecz kierunku architektura w Instytucie Nauk Technicznych drukarkę 3D. Władze Instytutu składają serdeczne podziękowania za ten gest oraz wsparcie procesu dydaktycznego!

Instytut Nauk Technicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu pozostaje w dalszej, aktywnej współpracy z Gminą Gdów, rozwijając wspólne inicjatywy projektowe i edukacyjne.

Po części oficjalnej odbyło się spotkanie z nauczycielami oraz uczniami szkół ponadpodstawowych z regionu, które stanowiło okazję do rozmów o kierunku architektura oraz prezentacji dorobku studentów.

Zdj.: INT ANS w Nowym Targu