Instytut Nauk Technicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu zrealizował działania we współpracy z Gminą Gdów, obejmujące opracowanie koncepcji zagospodarowania bulwarów nad rzeką Rabą oraz prezentację prac studenckich.
Wystawa projektów studentów kierunku architektura trwała w dniach 11.05–2.06.2026 r. Projekty zostały przygotowane pod kierunkiem dr. inż. arch. Kamila Hojarczyka, który przedstawił studentów oraz ich opracowania projektowe.
W trakcie wydarzenia Wójt Gminy Gdowa Zbigniew Wojas wręczył dyplom wyróżnienia Ewelinie Bocheńczak, a także przekazał na rzecz kierunku architektura w Instytucie Nauk Technicznych drukarkę 3D. Władze Instytutu składają serdeczne podziękowania za ten gest oraz wsparcie procesu dydaktycznego!
Instytut Nauk Technicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu pozostaje w dalszej, aktywnej współpracy z Gminą Gdów, rozwijając wspólne inicjatywy projektowe i edukacyjne.
Po części oficjalnej odbyło się spotkanie z nauczycielami oraz uczniami szkół ponadpodstawowych z regionu, które stanowiło okazję do rozmów o kierunku architektura oraz prezentacji dorobku studentów.
Zdj.: INT ANS w Nowym Targu


