Informatyka ekonomiczna – otwieramy nowy kierunek

PPUZ

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że decyzją Ministra Edukacji i Nauki, Pana Przemysława Czarnka z dnia 8 października 2021 r., uzyskaliśmy pozwolenie na utworzenie studiów pierwszego stopnia, inżynierskich, o profilu praktycznym na kierunku informatyka ekonomiczna. Nowy kierunek będzie prowadzony przez Podhalańską Państwową Uczelnię Zawodową w Nowym Targu wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.

Kształcenie na tym kierunku rozpoczniemy od roku akademickiego 2022/2023

Nowy kierunek został utworzony w ramach PONE, a także dzięki intensywnej pracy zespołu w składzie: dr Marcin Surówka oraz mgr Anna Swatkowska. Przewodniczącą prac była dr Bianka Godlewska-Dzioboń – Prorektor ds. Współpracy i Projektów.

Cieszymy się, że możemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi oraz potrzebom rynku – mówi dr Bianka Godlewska-Dzioboń, Prorektor ds. Współpracy i Projektów.

Już dzisiaj zachęcamy wszystkich zainteresowanych do podjęcia studiów na tym wyjątkowym kierunku! Cieszymy się, że jesteśmy jedną z nielicznych Uczelni, które swoją ofertę edukacyjną rozszerzają o tak nowoczesny kierunek.

Propozycja studiów skierowana jest w szczególności do młodych osób, które w przyszłości chcą pracować jako analityk systemów komputerowych, projektant i architekt systemów teleinformatycznych, programista, projektant aplikacji sieciowych i multimediów, projektant i administrator baz danych, administrator systemów komputerowych czy architekt stron internetowych.

Przed nami intensywny rok przygotowań. Już dzisiaj zaczynamy pracę związane z dostosowaniem zaplecza dydaktycznego, organizujemy specjalistyczne pracownie komputerowe, zakup profesjonalnych programów, jak również powiększamy uczelniane zasoby biblioteczne o literaturę specjalistyczną.

Opr.: Centrum Współpracy i Jakości