Historia lecznictwa w Nowym Targu na plakacie

W holu budynku „Tatry” znajduje się wystawa dotycząca historii lecznictwa w Nowym Targu. Inspiracją do jej przygotowania był wykład prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Matyi pt. „Historia krakowskiej chirurgii” inaugurujący rok akademicki 2022/2023.

Wystawa obejmuje pięć etapów, sięga początków lecznictwa w Nowym Targu, wspomina niezwykłych lekarzy – społeczników i patriotów, jak również personel medyczny i administracyjny. Ostatnia część prezentuje nowy etap, plany Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu na rozwój budynku „starego szpitala” i dostosowanie go do potrzeb naukowych i dydaktycznych Instytutu Medycznego.

Eksponaty, zdjęcia oraz archiwalne materiały pochodzą z prywatnego archiwum dr. Wita Radwańskiego – wybitnego chirurga, byłego dyrektora szpitala, Honorowego Obywatela Miasta Nowego Targu.

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą.