Dzień Otwarty PPUZ w Nowym Targu na długo pozostanie w naszej pamięci

Dzień otwarty 2022

7 kwietnia 2022 r. w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu odbył się dzień otwarty. Wydarzenie niezwykle ważne i przełomowe, bowiem w ostatnich dwóch latach odbywały się wyłącznie wirtualne dni otwarte.

Ten szczególny dzień rozpoczął się w auli nowotarskiej uczelni, gdzie uroczystego otwarcia dokonała dr Bianka Godlewska-Dzioboń, p.o. Rektora. Następnie wykład pt. „Tajemnice komunikacji niewerbalnej” wygłosił dr Dominik Borowski. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie ze szkół średnich z Suchej Beskidzkiej, Jordanowa, Jabłonki, Nowego Targu i Zakopanego, w liczbie blisko 600 osób. Goście Podhalańskiej Alma Mater wzięli udział w wykładach akademickich oraz warsztatach w laboratoriach i specjalistycznych pracowniach przeznaczonych do kształcenia zawodowego studentów zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i pasjami. W holu budynku „Tatry” każdy z 14 kierunków studiów oferowanych w PPUZ w Nowym Targu prezentowali nauczyciele akademiccy oraz studenci nowotarskiej uczelni. Liczne pokazy i atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony Maturzystów. Na stanowisku Działu Nauczania uczniowie pozyskali szczegółowe informacje na temat procesu rekrutacji oraz stypendiów, a na stoisku Erasmusa poznali możliwości realizacji części studiów lub praktyk na zagranicznych uczelniach. Dodatkowym urozmaiceniem było zwiedzanie kampusu w towarzystwie mgra inż. Dariusza Jabconia, p.o. Kanclerza oraz mgra Pawła Rodzińskiego, administratora budynku oraz studentów Podhalańskiej Alma Mater. Zróżnicowany program wydarzenia sprawił, że każdy Gość Podhalańskiej Uczelni znalazł coś dla siebie.

Dzień Otwarty PPUZ w Nowym Targu na długo pozostanie w naszej pamięci, zwłaszcza że towarzyszyło mu duże zainteresowanie ze strony uczniów szkół średnich oraz radosna atmosfera.

Centrum Promocji i PR oraz Centrum Współpracy i Jakości składają serdeczne podziękowania wszystkim uczniom szkół średnich oraz ich opiekunom za liczne przybycie; studentom, nauczycielom akademickim oraz pracownikom PPUZ w Nowym Targu za zaangażowanie i wszelką pomoc w zorganizowaniu i sprawnym przebiegu przedsięwzięcia.