Dzień Dziecka z PPUZ w Nowym Targu

1 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka Podhalańską Państwową Uczelnię Zawodową w Nowym Targu odwiedzili wyjątkowi goście – uczniowie szkół podstawowych nr 2, 3 i 11 z Nowego Targu oraz nr 50 z Krakowa, a także przedszkolaki z przedszkoli nr 2 i 4 z Nowego Targu.

Blisko 700 dzieci zgromadziło się w uczelnianej auli, gdzie dr Bianka Godlewska-Dzioboń, p.o. Rektora PPUZ w Nowym Targu oraz mgr inż. Dariusz Jabcoń, Kanclerz złożyli im najserdeczniejsze życzenia i zaprosili do radosnego świętowania.

Kontynuacją życzeń był dzień pełen atrakcji i beztroski spędzony na terenie kampusu Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, gdzie najmłodsi oderwali się od szkolnych ław i edukacyjnych obowiązków, by w towarzystwie nauczycieli akademickich, studentów oraz pracowników Uczelni zaangażowanych w organizację wydarzenia spędzić aktywnie dzień. Wśród atrakcji przygotowanych dla najmłodszych znalazła się strefa: Gier i zabaw; English is fun; 112; Wiem, co jem; Piękna i urody czy Strefa Sztuki. W Strefie Małe co nieco, na nasze pociechy czekał poczęstunek. Uśmiech na twarzach dzieci wywołały także wata cukrowa i popcorn oraz dmuchańce. Oprawę muzyczną zapewnił DJ, a punktem kulminacyjnym wydarzenia było wypuszczenie 150 kolorowych balonów.

Z wszystkich atrakcji mogły skorzystać także dzieci pracowników Uczelni, którzy towarzyszyli rodzicom w pracy w tym wyjątkowym dniu. Impreza była skierowana do wszystkich dzieci, dlatego do zabawy dołączyły również grupy niezorganizowane.

Podhalańska Alma Mater 1 czerwca br. zamieniła się w magiczne królestwo dzieci, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Wydarzenie było kontynuacją zeszłorocznych obchodów Dnia Dziecka, które z racji epidemii Covid-19 przybrało formę odwiedzin chorujących na mukowiscydozę pacjentów Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc – Oddział Terenowy im. Jana i Ireny Rudników w Rabce-Zdroju i wręczenia im prezentów z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Serdecznie dziękujemy studentom, którzy zaangażowali się w opiekę nad dziećmi poczad wydarzenia.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Współpracy i Jakości oraz Centrum Promocji i PR.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z wydarzenia – zobacz.