Dr Krzysztof Waśkowski z wykładem dla bibliotekarzy

biblioteka-wykład-Krzysztof Waśkowski

W Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce odbyła się konferencja przygotowana z myślą o bibliotekarzach powiatu nowotarskiego. Wykład pt. „Język w życiu społecznym i jego rola w komunikacji” przeprowadził dr Waśkowski, wykładowca i prorektor ds. nauki i rozwoju Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Bibliotekarzy powitał wójt gminy Jabłonka, Antoni Karlak oraz dyrektor biblioteki, Maria Łaciak.

Wykład dotyczył m.in. wzajemnych interakcji pomiędzy czytelnikiem a bibliotekarzem oraz  komunikacji z czytelnikiem w dobie nowych mediów. Szkolenie było skierowane do osób, które chcą jeszcze lepiej poznać współczesny język oraz podnosić kompetencje.

Projekt spotkania został opracowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu, a sfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Na zainteresowanych bibliotekarzy czekają kolejne trzy konferencje.