Dostęp testowy do baz EBSCO dla kierunku architektura

Biblioteka Akademicka PPUZ oferuje dostęp do dwóch nowych źródeł wiedzy, dedykowanych dla kierunku architektura. W ramach testu, do końca 2022 r.
studenci i pracownicy Uczelni mogą korzystać z baz:
Art & Architecture Complete i OnArchitecture.

Miło nam poinformować, że Biblioteka Akademicka PPUZ otrzymała od EBSCO testowy dostęp do dwóch nowych źródeł wiedzy, o tematyce związanej z architekturą. Studenci i pracownicy Uczelni do 31 grudnia 2022 r. mogą korzystać nieodpłatnie z baz: Art & Architecture CompleteOnArchitecture. Warunkiem zdalnego dostępu do wymienionych wyżej zasobów jest aktywne konto czytelnika w Bibliotece Akademickiej. Dostęp możliwy jest przez zakładkę ZASOBY CYFROWE/BAZY TESTOWANE.

Art & Architecture Complete

Art & Architecture Complete to pełnotekstowa baza zawiera kolekcję ponad 63 000 obrazów z różnych źródeł oraz 495 indeksowanych, aktywnych czasopism
i abstraktów, spośród których 339 jest recenzowanych. Zawarte w niej treści obejmują najlepsze i najwyżej cenione słowniki naukowe, a wyszukiwanie słów kluczowych możliwe jest w ponad 30 językach.

OnArchitecture

OnArchitecture to audiowizualne archiwum architektury online, założone w 2012 roku przez chilijskich architektów Felipe De Ferrari i Diego Grassa wraz z psychologiem Claudio Mesa. Oferuje ona głęboką i szczegółową panoramę głównych światowych autorów, dzieł, doświadczeń i zagadnień związanych
z dziedziną architektury.

Zachęcamy do aktywnego korzystania z testowanych baz i dzielenia się z nami uwagami co do nowych źródeł wiedzy polecanych przez Bibliotekę Akademicką.