Bokserski weekend z Robertem Świerzbińskim

W ubiegłą sobotę studenci i absolwenci Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu oraz miłośnicy sportów walki wzięli udział w intensywnym szkoleniu bokserskim dla początkujących i średniozaawansowanych. Trening przeprowadził mistrz Robert Świerzbiński.

Robert Świerzbiński obecnie trener drużyny bokserskiej Hetman Białystok uczestniczył w 250 olimpijskich walkach  bokserskich, podczas których zdobył tytuły: Młodzieżowy Mistrz Polski, Mistrz Polski Seniorów, Drużynowy Mistrz Polski. Sześciokrotny brązowy medalista seniorów na swoim koncie ma też srebrny i złoty medal. W sumie stoczył 33 walki zawodowe.

Pytany o drogę do sukcesu podkreślał, że wszystko, co osiągnął, zawdzięcza swojej determinacji. Zaznaczył również, że boks jest sportem wyczerpującym i niebezpiecznym, a zawodnik niemal nieustannie narażony jest na liczne kontuzje.

Podczas szkolenia uczestnicy odbyli pięć treningów technicznych i zadania sparingowe. Zmęczeni, ale wzbogaceni w techniczne umiejętności zawodnicy, opuszczali salę sportową z uśmiechem.

Wydarzenie nie miałoby miejsca, gdyby nie zaangażowanie dr Pawła Gąsiora, zastępcy dyrektora Instytutu Nauk Humanistycznych i Turystyki, KU AZS PPUZ w Nowym Targu oraz Octagon Jabłonka Fight Club.