Jak korzystać z e-zasobów?

Jak korzystać z IBUK LIBRA

Wykaz obecnie dostępnych tytułów w Ibuk Libra

Obecnie studenci i pracownicy Podhalańskiej Uczelni mogą korzystać z ponad 6 500 tytułów w czytelni online IBUK LIBRA. Wykaz obecnie dostępnych książek na platformie, zakupionych przez ANS w Nowym Targu znajduje się poniżej:

Nowy wygląd, nowe funkcjonalności

Ibuk Libra posiada intuicyjny wygląd. Czytelne karty użytkownika ułatwiają korzystanie z poszczególnych funkcji serwisu.

Dostęp online

Biblioteka Akademicka oferuje zdalny dostęp do platformy Ibuk Libra. Za pomocą jednego loginu i hasła można zalogować się do elektronicznego konta czytelnika w bibliotece oraz do zasobów Ibuk Libra.

Chcąc skorzystać z e-zasobów należy:
  • posiadać aktywne konto czytelnika w Bibliotece Akademickiej,
  • wejść na stronę internetową Biblioteki Akademickiej, a następnie odszukać Zasoby cyfrowe
  • wybrać bazę Ibuk Libra (w celu dostępu do e-zasobów, użytkownik zostanie poproszony o podanie loginu i hasła),
  • zalogować się podając te same dane, które służą do logowania się w katalogu on-line biblioteki, dane te są przekazywane podczas aktywacji konta czytelnika w wypożyczalni Biblioteki Akademickiej

Aby korzystać ze wszystkich możliwości bazy konieczne jest założenie osobistego konta myIbuk.
Po założeniu konta myIbuk czytelnik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Baza umożliwia wyszukiwanie wewnątrztekstowe, dodawanie zakładek, zaznaczanie fragmentów tekstu, wprowadzanie własnych notatek, tagowanie fragmentów, eksport notatek > prześlij.

Po zalogowaniu użytkownik może:

• zobaczyć cztery ostatnio czytane książki + książkę miesiąca od PWN;
  • zobaczyć wszystkie „książki w moich bibliotekach”, bez potrzeby przełączania się między bibliotekami – opcja dla osób, które korzystają z zasobów dwóch lub większej liczby bibliotek;
  • korzystać z karty „moja półka” czyli dodawać do niej wybrane tytuły, czytać czy kopiować opis bibliograficzny do pracy, bez przechodzenia do wirtualnej półki myIBUK;
  • przeszukiwać cały zasób IBUKA Libry w karcie „wszystkie książki”, gdzie znajduje się 47 000 tytułów, proponować rozszerzenie zasobu lub znaleźć najbliższą e-czytelnię, w której poszukiwany tytuł jest dostępny.

WAŻNE!
Po zalogowaniu się w serwisie poprzez zakładkę ZASOBY CYFROWE, przy pierwszym logowaniu na konto myIBUK użytkownik zostanie poproszony o powiązanie konta myIBUK z HANem (programem dającym dostęp do e-zasobów biblioteki). Dzięki takiemu rozwiązaniu, przy kolejnych logowaniach do czytelni on-line Ibuk Libra, użytkownik od razu otrzyma dostęp do swojej indywidualnej półki, bez konieczności dodatkowego logowania.

Jak korzystać z baz EBSCO

Oferta baz od EBSCO

Biblioteka Akademicka oferuje zdalny dostęp do baz EBSCO. Zakupione bazy dedykowane są wybranym kierunkom studiów prowadzonych przez Podhalańską Uczelnię. Obecnie studenci, pracownicy naukowi i dydaktyczni, posiadający konto biblioteczne mogą skorzystać z niżej wymienionych baz:

• Academic Research Source (EBSCO) – baza wielodziedzinowa dla wszystkich kierunków studiów
  • Medline with full text – baza dla kierunku pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapia

Dostęp online

Chcąc skorzystać z e-zasobów EBSCO należy:

• posiadać aktywne konto czytelnika w Bibliotece Akademickiej,
  • wybrać bazę EBSCO, w celu dostępu do e-zasobów, użytkownik zostanie poproszony o podanie loginu i hasła
  • zalogować się podając te same dane, które służą do logowania się w katalogu on-line biblioteki; dane te są przekazywane podczas aktywacji konta czytelnika w wypożyczalni Biblioteki Akademickiej

Jak korzystać z baz Wirtualnej Biblioteki Nauki (WBN)

Dostęp online