Aktywny styczeń w laboratorium kosmetologii

Aktywny styczeń w laboratorium kosmetologii

Styczeń w laboratorium kosmetologicznym Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu upłynął w wyjątkowej atmosferze z powodu realizacji darmowych zabiegów kosmetologicznych.

Studentki studiów magisterskich na kierunku kosmetologia pod czujnym okiem inicjatorki wydarzenia oraz nauczycielki akademickiej – mgr Faustyny Kuros przeprowadziły zabiegi z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej i upiększającej na klientkach oraz klientach, w role których wcielili się pracownicy PPUZ w Nowym Targu oraz osoby z lokalnego otoczenia.

Pierwszym etapem wizyty było przeprowadzenie diagnostyki skóry przy użyciu profesjonalnych urządzeń, dzięki czemu klienci mogli poznać stan swojej skóry, a w konsekwencji nauczyć się odpowiednio dobierać kosmetyki oraz zabiegi w zgodzie z potrzebami swojej skóry.

Drugim elementem wizyty w laboratorium kosmetologicznym było przeprowadzenie przez studentki profesjonalnego zabiegu kosmetycznego z użyciem dobrej jakości produktów oraz specjalistycznej aparatury, z wykorzystaniem której studentki na co dzień kształtują swoje umiejętności.

Wśród wykonanych zabiegów był m.in. zabieg nawilżający z użyciem jonoforezy, zabieg rozjaśniający z użyciem ultradźwięków, zabieg pielęgnacyjny do cery dojrzałej z komórkami macierzystymi i użyciem ultradźwięków, zabieg regenerujący z masażem twarzy i dłoni, peeling chemiczny z kwasem migdałowym, peeling kawitacyjny, mezoterapia bezigłowa, maski z kwasem hialuronowym, wit.C, serum nawilżające czy też zabiegi z wykorzystaniem lampy Sollux.

Dla studentek był to wyjątkowy czas na początku niosący ciut niepewności, gdyż na co dzień dziewczęta przeprowadzają zabiegi na sobie nawzajem. Odmienna forma zajęć praktycznych pozwoliła studentkom na pracę z klientkami zewnętrznymi w warunkach, z którymi spotykać się będą na co dzień w gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej, centrach odnowy biologicznej oraz szerokim sektorze kosmetycznym, gdzie znajdą zatrudnienie po zakończeniu kształcenia.

Dla klientek była to przyjemna chwila relaksu, odpoczynku i zapomnienia, a zarazem możliwość zadbania o siebie, poszerzenia wiedzy o swojej skórze i jej potrzebach, co przełoży się na zmianę nawyków pielęgnacyjnych, a w dłuższej perspektywie poprawienie samopoczucia oraz wzrost atrakcyjności.

Zobaczcie, jak pracują nasze studentki: