Twój dar – czyjeś życie. Akcja krwiodawstwa w PPUZ w Nowym Targu

Plakat informujący o akcji krwiodastwa. Czerwona kropla, białe tło, na nim napis: Oddaj krew

W dniach 29 i 30 listopada 2021 r. w godzinach 8.00 – 14.00 w budynku Tatry Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, w sali bankowej będzie się odbywała zbiórka krwi.

Studenci oraz pracownicy PPUZ, którzy zdecydują się wziąć udział w akcji, otrzymają dwa dni wolnego (w dniu oddania krwi oraz nazajutrz). Osoby, które oddadzą krew otrzymają zaświadczenie. Usprawiedliwienie nieobecności będzie możliwe po okazaniu dokumentu prowadzącemu zajęcia (studenci) lub w dziale Kadr (pracownicy PPUZ).

Zbiórkę, której organizatorem jest Klub Honorowych Dawców Krwi KROPLA, przeprowadzą pielęgniarki z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Nowego Targu.

Miniony 2020 rok był niezwykle trudny dla nas wszystkich. Ograniczenia pandemiczne spowodowały, że zbiórki krwi nie mogły odbywać się tak często, jak w latach poprzednich. Akcja organizowana w PPUZ wieńczy prowadzone przez Klub Honorowych Dawców Krwi KROPLA tegoroczne zbiórki w szkołach średnich powiatu nowotarskiego.

Krew jest bezcennym darem, który ratuje życie. Podzielmy się nim z innymi. Kto wie, czy sami nie będziemy go potrzebować.