Trzecia edycja Akademickiego Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym

Akademicki Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu oraz Klub Uczelniany AZS PPUZ w Nowym Targu po raz trzeci organizują Akademicki Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym. Wydarzenie odbędzie się 20 maja 2023 r.

UWAGA! Zmiana godziny startu na godz. 13.00.

W zawodach mogą uczestniczyć osoby posiadające ważną legitymację członkowską ISIC AZS/ITIC AZS/AZS. Wyścig zostanie przeprowadzony na trasie o długości 75 km dla mężczyzn (5 pętli po 15km) oraz 60 km dla kobiet (4 pętle po 15km). Pętla przebiega przez miejscowości Nowy Targ – Trute – Pyzówka – Obroczna – Krauszów – Ludźmierz – Nowy Targ.

Zgłoszenia do udziału będą przyjmowane do 19 maja 2023 r. lub do momentu wyczerpania limitu miejsc. Link do zapisów – tutaj.

Szczegóły w regulaminie oraz komunikacie organizacyjnym.

Kontakt z organizatorem:

Robert Maurer – 796 544 022,
Paweł Gąsior – 509 279 856,
Tytus Iwański – (18) 26 10 706
zwfis@ppuz.edu.pl
azs@ppuz.edu.pl

Wydarzenie z roku na rok cieszy się rosnącą frekwencją, przyciąga na Podhale rzesze kolarzy – studentów z całej Polski, zrzeszonych w ramach Akademickich Związków Sportowych. Aktywność fizyczna jest ważnym aspektem rozwoju człowieka, wpisującym się w misję Podhalańskiej Uczelni. Spotkanie zawodników w Nowym Targu będzie kolejną okazją do promocji sportu, potencjału PPUZ w Nowym Targu, reklamą dla Miasta Nowy Targ oraz całego Podhala, w tym niezwykłego położenia geograficznego, jak i infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Zawody zachęcą kolejne osoby do realizacji sportowych pasji, będą też okazją do wymiany doświadczeń i integracji oraz wzmocnienia relacji interpersonalnych.

Nagrody i zawody zostały dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Podhalańską Państwową Uczelnię Zawodową w Nowym Targu oraz Firmę Janas.

Zgłoś się i sprawdź swoje możliwości!