8. Bieg po Oddech

3 września 2023 r. w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem odbyła się 8. edycja Biegu po Oddech.

Chorych na mukowiscydozę wsparło ponad 500 uczestników, którzy pokonali 5 km dystans wokół parku w oknie pogodowym, niejednokrotnie pokonując własne bariery związane ze stanem zdrowia czy wiekiem. Jak co roku na wydarzeniu byli obecni przedstawiciele Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. W tym roku Uczelnia uzyskała honorowy tytuł Partnera Biegu, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Na strudzonych zawodników czekali studenci kierunku fizjoterapia wraz z opiekunem doktorem Bartłomiejem Gąsienicą-Walczakiem, którzy przeprowadzali profesjonalne, niosące ulgę masaże powysiłkowe. Przedstawiciele Centrum Promocji i PR udzielali informacji dotyczących Uczelni, aktualnej oferty edukacyjnej, a także trwającej rekrutacji oraz wręczali atrakcyjne pakiety promocyjne.

Celem corocznej inicjatywy jest budowanie  świadomości o mukowiscydozie, promowanie aktywnego trybu życia oraz integracja społeczna. Środki finansowe zebrane przez organizatora – Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą przekazywane są na wsparcie osób cierpiących na tę nieuleczalną chorobę.

Już dziś jako Partner Biegu zapraszamy wszystkich, którzy chcą nieść pomoc osobom chorym na mukowiscydozę do udziału w wydarzeniu w przyszłym roku. Możesz wziąć udział również w wirtualnym biegu bądź nordic walking. Szczegóły pod linkiem.