7. Bieg po Oddech z udziałem PPUZ w Nowym Targu

7. Bieg po Oddech z udziałem PPUZ w Nowym Targu

4 września br. w Parku Miejskim w Zakopanem odbyła się kolejna edycja Biegu po Oddech.

W wydarzeniu wzięło udział prawie 600 biegaczy. Uczestnicy pokonali 5 km odcinek wokół parku. Wszyscy zainteresowani, którzy nie mogli przyjechać pod Giewont, wzięli udział w wirtualnym biegu. Chorych na mukowiscydozę wsparli zawodnicy w każdym wieku, a także rodziny z dziećmi czy osoby poruszające się na wózku inwalidzkim.

Celem corocznej inicjatywy jest budowanie  świadomości o mukowiscydozie, promowanie aktywnego trybu życia oraz integracja społeczna. Środki finansowe zebrane przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą pozwolą na wsparcie osób cierpiących na tę nieuleczalną chorobę.

Jak co roku na wydarzeniu byli obecni przedstawiciele Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Na strudzonych biegaczy czekało stanowisko masażu, gdzie studenci fizjoterapii – Natalia Frączek i Jakub Kuros – pod okiem opiekunów: dra Piotra Kurzei, dra Jarosława Prusaka oraz mgr Gabrieli Maciaszek walczyli ze skurczami i innymi dolegliwościami pojawiającymi się po wysiłku. Przedstawiciele Centrum Współpracy i Jakości udzielali zainteresowanym informacji dotyczących Uczelni, aktualnej oferty edukacyjnej, a także trwającej rekrutacji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.