26. Podhalańskie Targi Budownictwa i Odnawialnych Źródeł Energii

W dniach 13-14 maja br. Miejska Hala Lodowa zamieniła się w centrum wystawiennicze najnowszych produktów i materiałów związanych z budownictwem. Jak co roku, w wydarzeniu udział wzięła Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu. Podczas dwóch dni Targów Instytut Techniczny reprezentowali nauczyciele akademiccy oraz studenci kierunków architektura i gospodarka przestrzenna.

Przedstawiciele Uczelni udzielali informacji na temat rekrutacji, egzaminu wstępnego, programu nauczania i wielu innych aspektów nurtujących kandydatów na studia. Wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć urządzenia geodezyjne wykorzystywane na co dzień podczas kształcenia studentów oraz poznać ich funkcje. Stoisko Uczelni wzbogaciła wystawa prac studentów kierunku architektura. Na najmłodszych czekały „Warsztaty małego architekta”.

14 maja br. wręczono nagrody za „Kreatywną prezentację produktów na stoiskach”, którą w tym roku uzyskała Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu. W imieniu Władz PPUZ w Nowym Targu obraz Pauliny Drążek, Złote Ciupagi za najlepsze produkty i nagrody książkowe – publikacje naukowe autorstwa nauczycieli akademickich Podhalańskiej Alma Mater – wręczył dr szt. Jerzy Gruszczyński, którego prelekcja pn. „Komunikacja wizualna w przestrzeni publicznej”, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników 26. Podhalańskich Targów Budownictwa i Odnawialnych Źródeł Energii.

fot. Archiwum IT