25. Podhalańskie Targi Budownictwa, Instalacji, Wnętrz z udziałem PPUZ w Nowym Targu

Po dwuletniej przerwie, 14 i 15 maja br. w Miejskiej Hali Lodowej ponownie odbywały się 25. Podhalańskie Targi Budownictwa, Instalacji, Wnętrz.

Naszą Uczelnię reprezentowali nauczyciele akademiccy oraz studenci z Koła Naukowego Modulor. Podczas pierwszego dnia Targów dr hab. inż. arch. Hubert Mełges, prof. PPUZ wygłosił prelekcję pt. „Rola i znaczenie architektury w życiu społecznym”.

Uczestnicy Podhalańskich Targów Budownictwa, Instalacji i Wnętrz mogli obejrzeć wystawę prac dyplomowych oraz prace plastyczne wykonane przez studentów kierunku architektura i gospodarka przestrzenna. Ponadto reprezentanci Uczelni demonstrowali wybrany sprzęt geodezyjny, z którego korzystają podczas zajęć dydaktycznych. Zainteresowani ofertą edukacyjną PPUZ w Nowym Targu uzyskali szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji oraz przebiegu studiów, a na najmłodszych czekała sztaluga, przy której mogli pochwalić się talentem plastycznym.

Po komisyjnym przeglądzie stoisk wyłoniono zwycięzców. Nagrodę Rektora PPUZ w Nowym Targu otrzymała firma Rustical Gardena. Laureat otrzymał obraz autorstwa Marleny Chłapek, studentki kierunku architektura PPUZ w Nowym Targu oraz zbiór publikacji i monografii z zakresu architektury. Najlepszym wystawcom w kategorii Produkt Regionalny „Nr 1 na Podhalu” Złote Ciupagi wręczył mgr Grzegorz Watycha, Burmistrz Nowego Targu. Nagrodę Kreatywną w kategorii aranżacja stoiska zdobyła firma Kryształkowy Świat z Libiąża i Modom Podhale z Szaflar.