21. Jarmark Podhalański – my też tam byliśmy!

Za nami gorący weekend, nie tylko ze względu na temperatury, ale przede wszystkim obchody ważnego w życiu Nowego Targu – Jarmarku Podhalańskiego. Szereg atrakcji przyciągnął do Miasta tłumy  gości, dostarczając pozytywnych wrażeń. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Pierwszego dnia Uczelniany Zespół Góralski Młode Podhale wystąpił na scenie, prezentując swoje umiejętności. Góralski śpiew oraz żywiołowy taniec uwieńczył aplauz widzów.

W ciągu trzech dni Jarmarku Centrum Promocji i PR udzielało informacji kandydatom na studia oraz wszystkim zainteresowanym Uczelnią, natomiast przedstawiciele kierunków kosmetologia, fizjoterapia, pielęgniarstwo oraz ratownictwo medyczne – nauczyciele akademiccy wraz ze studentami prezentowali kierunki oraz przygotowali atrakcyjne pokazy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej, prezentacja sprzętów wykorzystywanych przez przyszłych ratowników m.in. zestaw do intubacji, fantomy, laryngoskopy. Do odwiedzenia stoiska Uczelni osoby w różnym wieku przyciągały również badania przeprowadzane przez przedstawicielki kierunku pielęgniarstwo – pomiar cukru oraz ciśnienia.

Fotorelacja z występu Uczelnianego Zespołu Góralskiego Młode Podhale

Fot. Paulina Peciak, Maciej Gębacz