Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się!

Dział Nauczania

(18) 26-10-701
ans-nt@ans-nt.edu.pl

HomeWspółpracaPodhalańskie Centrum Tutoringu

Uczelnia

Podhalańskie Centrum Tutoringu

Podhalańskie Centrum Tutoringu (PCT) to system edukacyjny, który wpisuje się w nurt edukacji zindywidualizowanej, nastawionej na konkretne potrzeby i oczekiwania studentów, realizując przy tym zamierzenia edukacyjne ściśle odpowiadające aktualnym wyzwaniom. Student uczestniczy w zajęciach z tutorem, co pozwala mu poszerzyć dotychczasową ścieżkę kształcenia i rozwoju osobistego. To rozwiązanie umożliwia również ukształtowanie profilu zawodowego studentów, których pomysł na siebie nie mieści się w jednej konkretnej specjalności i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów.

Korzyści dla studentów
  • Edukacja zindywidualizowana: Student uczestniczy w szczegółowym programie zajęć opracowanych przez tutora, co pozwala na rozwój indywidualnych zainteresowań i talentów.
  • Edukacja spersonalizowana: Student otrzymuje opiekę tutora, dzięki której określa ścieżki intelektualnego/naukowego rozwoju, co sprzyja zachowaniu przez studentów relacji „mistrz-uczeń” – zanikającej w procesie masowego kształcenia.
  • Edukacja elitarna: Student otrzymuje certyfikat ukończenia PCT oraz adnotację w dyplomie ukończenia studiów o realizacji części zajęć metodą tutorską.
  • Edukacja ambitna: Studenci podejmują zróżnicowane i trudne tematy, zarówno naukowe, jak i praktyczne. W toku współpracy z tutorem uczą się sztuki argumentacji, badania tematów, doskonalą swoje umiejętności dyskusji i prezentacji. Rozwijają się na wielu poziomach i doświadczają satysfakcji. Sami nawigują swój rozwój intelektualny, naukowy, profesjonalny i praktyczny.

Oferta skierowana jest do wszystkich studentów Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu. Uczestnicząc w zajęciach tutoringowych, niezależnie od realizowanego kierunku, student zdobywa nowe umiejętności i doświadczenie.