HomeInstytutyInstytut TechnicznyZakład Gospodarki Przestrzenne...
Uczelnia
Zakład Gospodarki Przestrzennej
Katedry i zakłady
Zakład Gospodarki Przestrzennej
Zakład Gospodarki Przestrzennej jest jednostką współtworzącą Instytut Techniczny. Głównym zadaniem Zakładu jest kształcenie studentów na kierunku gospodarka przestrzenna.
Nauczyciele akademiccy

dr Krzysztof Miraj
koordynator kierunku gospodarka przestrzenna
Wykształcenie
- ukończył studia magisterskie na kierunku geografia na Uniwersytecie Jagiellońskim;
- uzyskał tytuł doktora nauk o Ziemi na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Doświadczenie zawodowe
- Pracuje jako nauczyciel w szkole średniej.
- W 2009 r. został zatrudniony na stanowisku wykładowcy w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, gdzie prowadzi wykłady i ćwiczenia na kierunkach: gospodarka przestrzenna, architektura oraz turystyka i rekreacja.
Zainteresowania naukowo-badawcze koncentruje na przemianach gospodarczych na obszarach górskich, użytkowaniu ziemi, turystyce i flisactwie karpackim. Jest autorem ponad 100 publikacji naukowych i popularnonaukowych (w tym kilku książek).
- krzysztof.miraj@ans-nt.edu.pl

dr inż. arch. Grzegorz Mirek
starszy wykładowca
Wykształcenie
- W grudniu 2021 r. uzyskał tytuł doktora po publicznej obronie pracy pt: „Przemiany budynków szkolnych w układach przestrzennych regionu Podhala po II wojnie światowej” – na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.
Doświadczenie zawodowe
- Od 2009 r. prowadzi działalność gospodarczą – pracownię architektoniczną, która stanowi poza dydaktyczną działalność obejmującą kompletne prace nad dokumentacjami projektowymi w całym procesie budowlanym. Zgodnie z posiadanymi uprawnieniami projekty wykonywane są głownie jako autorskie dzieła od projektowania poprzez kierowanie do oddania do użytku.
- W grudniu 2008 r. uczestniczył w międzynarodowej konferencji naukowej „Architektura Ziem Górskich, wczoraj – dziś – jutro” gdzie wygłaszał referat pt. „Dworce jako charakterystyczne elementy architektoniczne krajobrazu kulturowego regionu małopolski w okresie ostatniego 50-lecia”.
- W marcu 2020 r. brał udział w międzynarodowych warsztatach Polsko-Ukraińsko-Węgierskich w Krakowie zorganizowanych przez Katedrę Planowania Przestrzennego, Projektowania Urbanistycznego i Ruralistycznego A-5, Studio A52.
- W 2021 r. brał udział w międzynarodowej konferencji pod tytułem „Evolutionary Modernism. A Journey from Technocracy to Sustainable Development” gdzie przedstawił prezentację pod tytułem „Modernizm uniwersalny na przykładzie „Szkół Tysiąclecia”.
- grzegorz.mirek@ans-nt.edu.pl

mgr inż. Grzegorz Kamieniarczyk
wykładowca
Wykształcenie
- Tytuł magistra inżyniera budownictwa lądowego (specjalność: konstrukcje budowlane i inżynierskie) zdobył na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.
- Certyfikator energetyczny – posiada uprawnienia do sporządzania świadectw charakterystyk energetycznych budynków oraz projektowanych charakterystyk budynków nadane przez Ministra Infrastruktury w 2009 r. po ukończeniu specjalistycznego kursu.
- Rzeczoznawca majątkowy – posiada uprawnienia nadane przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju w 2014 roku po ukończeniu Podyplomowego Studium Gospodarki Nieruchomościami organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny oraz Politechnikę Krakowską.
Doświadczenie zawodowe
- Posiada wieloletnie doświadczenie w wycenie nieruchomości.
- Przedsiębiorca – prezes zarządu spółki z branży nieruchomości.
- Prowadzi własną działalność gospodarczą (w zakresie m.in. rzeczoznawstwa majątkowego, wycen nieruchomości oraz inżynierii budowlanej).
- Wykładowca w Instytucie Technicznym PPUZ na kierunkach: architektura i gospodarka przestrzenna.
- grzegorz.kamieniarczyk@ans-nt.edu.pl